12. juuni 19.00
Niguliste kirik

30 aastat

Weekend Guitar Trio


Robert Jürjendal semiakustiline kitarr, elektroonika
Mart Soo elektrikitarr, elektroonika
Tõnis Leemets elektrikitarr, elektroonika

Weekend Guitar Trio on tõeline müsteerium... Trio mängib nende endi keeruka vormiga ambient muusikat, mida nad on läbi aastate muljetavaldavalt süvendanud ja laiendanud ning mis nende kontserdil veenvalt kinnitust leidis. Olles nüüdseks juba tuttav nimi Euroopas, eelistab Weekend Guitar Trio esineda muusikafestivalidel, kus nad saavad 100 % muusikale fokusseeruda.

2023 aastal tähistab Eesti üks omanäolisemaid muusikakollektiive Weekend Guitar Trio oma 30 juubelit. Aastate jooksul on WGT oma nime all välja andnud 6 albumit, lisaks veel koostööalbumid koos Vox Clamantisega, Jan Bang’i (Norra) ja Toyah Willcoxiga (Inglismaa) ning Markus Reuteriga (Saksamaa). Trio on esinenud paljudel mainekatel jazz- ja uue muusika festivalidel Soomes, Saksamaal, Suur-Britannias, Prantsusmaal, Šveitsis, Norras, Jaapanis, Venemaal ning Moldovas (Marciac Jazz Festival, London Jazz Festival, PUNKT festival jt.).

Weekend Guitar Trio loomingut iseloomustab komponeeritud ja improviseeritud muusika kolmele elektrikitarrile ja elektroonikale. Triot on mõjutanud dzhäss, elektrooniline- ja maailmamuusika. WGT muusika on kõlanud populaarses BBC 3 muusikaprogrammis ja paljudesteistes Euroopa raadiojaamades. WGT on musitseerinud koos parimate eesti DJ-dega ja briti DJ-duoga Spring Heel Jack; mitmete löökpillimängijate (Brian Melvin, John Wieczorek), rahvamuusikute (Celia Roose, Tuule Kann) ning lauljatega (Kadri Hunt, Priit Lehto).

WGT koostööpartneriteks on erinevatel aegadel olnud Markus Reuter (Austria), Vox Clamantis, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Segakoor Noorus ning heliloojad Anti Marguste, Jaan Rääts, Mirjam Tally ning Tõnu Kõrvits.

2010 toimus Londonis Kings Place’is WGT kontsert koos briti popartisti Toyah Willcoxi ja norra elektroonilise muusika viljeleja ning produtsendi Jan Bang’iga. Aastal 2013 tähistas WGT oma 20 juubelit kontsertide ning duubelplaadiga, kus külalismuusikutena osalesid ansambel Una Corda (Ene Nael, Liis Viira, Kristi Mühhling) ning jazztrio koosseisus Taavi Kerikmäe, Tanel Ruben ning Taavo Remmel.

Aastal 2017 andis Weekend Guitar Trio London Jazz festivali raames kaks kontserti, nendest ühe kandis üle raadiojaam BBC3.

2018 aastal esines Weekend Guitar Trio Finest Jazz Showcase’il Tokyos.

2022- 2023 osales Weekend Guitar Trio koos luuletaja Doris Kareva ja Segakoor Noorusega koorimuusikarojektis “ See öö oli pikk” Tallinna Kirjanike Majas, Haapsalu Toomkirikus ja A. Pärdi Keskuses.

Tallinna kitarrifestivalil Niguliste kiriku kontserdil kõlab trio varajasem ja ka uuem looming, mis suhestub sakraalse ruumi ja akustikaga.

Festivali kunstiline juht

Tiit Peterson

Korraldaja

Tallinna Kitarrifestival MTÜ

+372 508 6301

tallinnguitarfestival@gmail.com

Festivali ajalugu

Vaata festivali arhiivi