1988. aastal Viinis sündinud Lazhar Cherouana alustas muusikaõpinguid kuueaastaselt professor Raphael Vaccaro juures. Hiljem astus ta Lyoni konservatooriumi, mille lõpetas kuldmedaliga. Õppejõuks oli tal tunnustatud Peruu kitarriprofessor Jesus Castro. Cherouana varaseid õpinguid kroonis kiitusega diplom ka Madriidi kuninglikust konservatooriumist.
Noor muusik on täiendanud end Salzburgi Mozarteumis ja Klagenfurti konservatooriumis Marco Tamayo klassis ja osalenud paljude kuulsate meistrite kursustel: Eduardo Fernández, Alirio Díaz, José Miguel Moreno, René Bartoli, Judicael Perroy, Ricardo Gallén, Ignacio Rodes, Gerard Abiton, José Luís Rodrigo, Hubert Käppel ja Leo Brouwer.

Cherouana on võitnud mitmetel mainekatel konkurssidel esimesi ja teisi preemiaid, nende hulgas Andrés Segovia nimelise eripreemia Segovia festivalil, Esikoht Jose Tomas’i konkursil Petreris, esikoht Sevilla konkursil ja olulisemaks saavutuseks võib pidada 2012 aastal võidetud esimene preemia Pittaluga konkursil Alessandrias.

Lazhar Cherouana on teinud hulga salvestusi prantsuse televisioonile ja andnud kontserte paljudes linnades: Lyonis, Budapestis, Marrakechis, Salzburgis, Bolognas, Madridis, New Yorgis ja Pariisis.