Oscar Herrero muusiku- ja õpetajakarjäär tugineb tema väljapaistvatel saavutustel mõlemas valdkonnas, tehes temast viimaste aastakümnete flamenkokitarristide teetähise.

Ta on väga tunnustatud kitarrist, olles võitnud esikohad flamenkomaailma kõrgeima taseme võistlustel – Bordón Minero (Festival de La Union) ja National Flamenco Guitar Prize Jerez de la Frontera, Cádiz.

Oscar Herrero on muusik, kelle kutsumus esineda ja õpetada avaldus juba väga varakult, kontserttegevuse kõrval kujunes ta õpetajana oma ala tõeliseks pioneeriks ja uuendajaks.

Ta on uudse flamenkokitarriõpetuse autor, tema rikkaliku heliloomingu hulgas võib leida selgelt eristuvaid õppe- ja esinemismaterjale: “La Guitarra Flamenca Paso a Paso” (videote seeria), “Tratado de la Guitarra Flamenca”, “Estudios para Guitarra Flamenca”

Herrerol on võimalus nautida erakorset eesõigust olla esimene flamenkoõpetaja suurtes muusikakeskustes, sh Moskva Tšaikovski nimeline konservatoorium ja Varssavi Chopini nimeline Muusikaakadeemia.

Oma sügavaid teadmisi flamenkomuusika vallas on ta kasutanud laialdaste õpetusmeetodite loomiseks igale tasemele – amatööridest professionaalideni, olles selle eest pärjatud flamenkoõpetamise eriauhinnaga Murcia rahvusvahelisel festivalil Hispaanias.

Herrero on esinenud maailma mainekamates kontserdisaalides ja teatrites: Kairo Ooper, Madridi Kuninglik Teater, Ermitaaži Teater Peterburis. Ta on reisinud ja musitseerinud ning õpetanud viiel kontinendil, soleerides ning esitades flamenkokontserte koos orkestritega. Tema viimane teos on “Concierto Flamenco Verum” flamenkokitarrile ja orkestrile.

Ülima austusega flamenco traditsioonide ja põhiolemuse vastu ühendab Oscar Herrero töö ja inspiratsiooni, saavutades oma kompositsioonides laitmatu tulemuse, vaimustades ja innustades ka oma arvukaid õpilasi ning järgijaid.

Oscar Herrerol on erakordne flamenkomuusika tunnetus, ta suhtub lugupidavalt igasse nooti ja kasutab oma kitarri selle kunstiala õrnaks väljendamiseks.

Valik Oscar Herrero plaate:

“Torrente” (koos Carmen Linarese, Serranito, Sara Baraes ja Javier Baróniga)

“Brindis de Guitarras” (koos klassikalise kitarristi Carlos Oramasega)

“Hechizo” (koos Tino de Geraldo, Xosé Manuel Budiño, ja Guillermo McGilliga)

“Abantos” (koos Enrique Morente, Antonio Serrano jaSerguey Sapricheffiga)

www.oscarherrero.com