Paljude prestiižsete rahvusvaheliste kitarrikonkursside võitja Cecilio Perera on kiirelt tõusev täht, kes annab kontserte Euroopas ja Ameerikas, esinedes suurtes kuulsates kontserdisaalides nagu Carnegie Hall jt.

Esimene koht 43. Michele Pittaluga kitarrikonkursil Alessandias (Itaalia) 2011
Esimene koht VII rahvusvahelisel Jose Tomase nimelisel kitarrikonkursil Hispaanias, 2008
Esimene koht III Bostoni kitarrikonkursil USAs, 2008
Esimene koht XII Leo Brouweri konkursil Havannas (Kuuba), 2004
Esimene koht V rahvuslikul kitarrikonkursil Taxcos (Mehhiko), 2002
Esimene koht XI rahvuslikul kitarrikonkursil Morelias (Mehhiko), 2001
Esimene koht II rahvuslikul kitarrikonkursil YOLOTL 2000, Mexico City, 2000

Teine koht Julian Arcase rahvusvahelisel kitarrikonkursil Almeiras (Hispaania), 2006
Teine koht Norba Caesarina rahvusvahelisel konkursil Cacereses Hispaania), 2006
Teine koht Ameerikas, GFA kitarrikonkursil, 2003
Teine koht III Culiacan, Mehhiko rahvuslikul kitarrikonkursil, 2003
Teine koht X Morelia, Mehhiko rahvuslikul kitarrikonkursil, 2000

Cecilio Perera on sündinud 1983. aastal. Klassikalist kitarri hakkas ta õppima 9-aastaselt oma venna Pedro Perera juhendamisel, kes õpetas talle kitarritehnikat, noodilugemist ja harjutuste mängimist. 12-aastaselt oli Perera võimeline esitama endast palju vanemate muusikute repertuaari, alates renessansist ja barokist, klassikast ja romantismiajastust tänapäeva heliloojateni. Teda kutsuti esinema paljude sündmuste tähistamisele kitsamas ringis ning andma kontserte oma kodulinna koolides. 1999. aastal otsustas Cecilio lõplikult muusikale pühenduda ning asus õppima Veracruzi Ülikoolis Alfredo Sáncheze juhendamisel, kelle mõju sai oluliseks tema hilisema muusikutee kujunemisel.

2005. aastal asus Cecilio õppima Salzburgi Mozarteumi Ülikoolis, Eliot Fiski kitarriklassis. Selleks ajendas teda püüe suurema professionaalsuse poole, teadmisjanu ja pidev vajadus interpreedina kasvada ja areneda. Meistriklassides on ta õppinud tuntud kitarrivirtuooside nagu John Williams, David Russell, Angel Romero, Pavel Steidl, Alvaro Pierri, Remi Boucher, Ricardo Cobo, Joaquin Clerch, Stefano Raponi, Jurgen Hubscher, Hans Bruederl, Enrique Velazco, Víctor Pellegrini, Julio Cesar Oliva juhendamisel.