Brasiilia muusika üks suurimaid geeniuseid, Yamandu Costa on pälvinud erakordse tähelepanu ja tunnustuse kogu maailmas. Kõikjal kus ta esineb, täidab ta kogu saali rõõmu ja vaimustusega, pannes publiku tunnetama sügavat lähedast sidet mängija ja tema kitarri vahel. Muusika maagia kandub esineja sõrmedest läbi kogu tema keha ja olemuse kuulajateni, lummates neid täielikult.

Brasiilias sündinud Yamandu Costa alustas muusikaõpinguid juba 7aastaselt ansamblijuhist isa Algacir Costa juhendamisel, hiljem viimistles ta oma mänguoskust Brasiilias elava Argentina kitarrivirtuoosi Lúcio Yanel käe all. Viieteistkümnenda eluaastani oli noormehe ainsaks muusikaliseks harijaks Brasilia, Argentina ja Uruguai rahvamuusika. Pärast Radamés Gnatalli muusika kuulamist otsustas noor Yamandu alustada professionaalset muusikuteed ja hakkas õppima mitmete teiste suurte Brasiilia muusikute Baden Powelli, Tom Jobimi, Raphael Rabello loomingut. 17-aastaselt esines Yamandu esimest korda suurel laval São Paulos ning sellest alates on teda tunnustatud kui üht andekamat Brasiilia kitarristi.

Yamandu on teeninud erakordse tähelepanu ja tunnustuse, teda on nimetatud kõigi aegade üheks suurimaks Brasiilia muusikageeniuseks. Kus iganes ta ka ei esineks, täidab ta kogu saali rõõmu ja vaimustusega, pannes publiku tunnetama sügavat lähedast sidet esineja ja tema kitarri vahel. Muusika kogu oma ilus ja salapäras kandub esineja sõrmedest läbi kogu tema keha ja olemuse kuulajateni, lummates neid täielikult.

Yamandu Costa on erakordsete võimetega virtuoos, improvisaator, helilooja ja arranžeerija, kellele jäävad kitsaks ühe muusikastiili piirid, ta loob uusi stiile, kombineerib neid omavahel ja avardab võimalusi, kasutades selleks oma 7-keelset kitarri. Kodumaal Brasiilias on ta saanud hellitava hüüdnime, mis brasiilia põlisindiaanlaste tupi-guarani keeles tähendab “maailma vete ettekuulutaja”.