Oscar Ghiglia sündis kunstnike ja muusikute perekonnas, nii tema isa kui ka vanaisa olid tunnustatud kunstnikud ning tema ema meisterlik pianist. Noor Oscar pidi valima kummale poole kaalukeel langeb – kas värvide ja pintslite lummavasse maailma või harmoonia ja meloodia võluriiki. Ja kuigi ta oli loonud juba sadu suurepäraseid akvarelle ning arvukalt õlimaale, sai otsustavaks hetk, kui isale muusikut kujutava maali jaoks kitarr käes poseeris… Sellest alates sai kitarr tema ustavaks kaaslaseks eluaegsel pühendunud muusikuteel.

Pärast Santa Cecilia konservatooriumi lõpetamist algasid tema “selliaastad” suure meistri Andres Segovia juures, kes avaldas suurimat mõju tema hilisemale arengule. Andres Segovia “pärandas” oma Siena meistrikursused Accademia Chigianas just Oscar Ghigliale, pidades teda oma töö vääriliseks järglaseks.

Oscar Ghiglia on loonud selliseid kitarriõpetuse tugipunkte nagu Aspeni Muusikafestivali kitarriosakond (Colorado, USA), samuti Festival de Musique des Arcs ja Incontri Chitarristici di Gargnano, olnud Cincinnati ja San Francisco konservatoorimite resideeriv või külalisprofessor, samuti õpetanud Juilliardis ja Evanstoni ülikoolis. Kõigis nendes keskustes on ta arendanud ja väärtustanud noori talente ning täiustanud nende interpretatsioonioskusi.

Paljud heliloojad on kirjutanud ja pühendanud Oscar Ghigliale muusikat, nende seas Giampaolo Bracali ja Franco Donatoni.

Sooloesinemiste kõrval on Oscar Chiglia olnud lava- ning salvestuspartneriks sellistele nimekatele lauljatele nagu Victoria de Los Angeles, Jan de Gaetani, Gerald English, John mc Collum, flötistidele J.P.Rampal ja Julius Baker, ansamblitele Juilliard String Quartet, the Emerson String Quartet, the Cleveland String Quartet, the Quartetto d’archi di Venezia, the Tokyo String Quartet; viiuldajatele Giuliano Carmignola, Franco Gulli, Salvatore Accardo, Regis Pasquier; vioolamängijatele B. Giuranna ja P. Zuckerman, tšellistidele K. Adam, A. Roman ja L.Varga, kitarristidele E. Fisk, S.Fukuda, L Guerra, Antigoni Goni ja Elena Papandreou. Chiglia oli International Classic Guitar Quartet (rahvusvaheline klassikalise kitarri kvartett) asutajaliige, selle kvarteti koosseisus mängivad vahelduvalt Benjamin Bunch, O. Koga, Anders Miolin, S. Schmidt ja Andreas V.Wangenheim.

Viimastel aastatel on valminud Oscar Ghiglial Stradivariuse plaadifirmaga 2 CD d J. S. Bachi lautoteostega ja Manuel Ponce muusikaga.

Oscar Ghiglia on õpetanud üle 20 aasta Baseli Muusikaakadeemias, kus tema juhendamisel on õppinud suur osa maailma kitarristide paremikust.

Märtsis 2008 tähistas grupp tema endisi õpilasi Ghiglia 70. sünnipäeva kontsertide, loengute ja meistriklassidega New Yorgis, Mannesi muusikakoolis, nimetades seda ettevõtmist THE GHIGLIA LEGACY. (“Ghiglia pärandus”). Analoogne üritus toimus New Yorgis ka 2009. aastal.