Kitarrist Fernando Espi hiilgav edu tuleneb tema kaasasündinud muusikalisest tundlikkusest ning tugevast tehnilisest meisterlikkusest. Klassikalist muusikat kajastav ajakirjandus peab teda üheks Hispaania suurimaks klassikaliseks kitarristiks (Ritmo), “…erakordne tõusev talent, uue põlvkonna väljapaistev esindaja” (Classical Guitar),”… teda võib asetada säravaimate kuuel keelel kõnelevate interpreetide hulka “ (Scherzo).

Espi lõpetas 2007. aastal kiitusega Alicante konservatooriumi José Tomáse juhendamisel, pälvides ainult erakordsetel juhtudel väljaantava preemia. Samal ajal osales ta erinevatel meistrikursustel, juhendajateks sellised pestiižsed kitarristid nagu Manuel Barrueco, David Russell, Carles Trepat, Pavel Steidl ja Ignacio Rodes, lisaks jätkuõpe Barcelona Escuela Luthieris Arnaldur Arnaldsoni käe all. Espi on pühendunud varajaste näppepillide mängimisele, milles ta on tänaseks üks suurimaid ja omanäolisemaid meistreid. Varajase muusika tundmises on ta võtnud tunde erinevatelt vanamuusika spetsialistidelt. Tal on ka teaduskraad muusikaajaloos.

Fernando Espi on võitnud auhindu rahvuslikel ja rahvusvahelistel kitarristide konkurssidel – nende hulgas the Jeunesses Musicales of Spain, Madridi printsess Cristina nimeline kitarrikonkurss, Petreri José Tomáse rahvusvaheline kitarrikonkurss, Benicassimi Francisco Tárrega konkurss jt.

Espi kontserdikarjäär on viinud teda kõikjale kodumaal Hispaanias, ta on esinenud solistina suurtel muusikapidustustel nagu Córdoba kitarrifestival, Granada muusika- ja tantsufestival, ta on üles astunud suurtes mainekates kontserdisaalides Madridis ja Barcelonas, esitades Barcelona Palau de Musica`s Joaquin Rodrigo Concierto de Aranjuezi. Fernando Espi on esinenud ka paljudel festivalidel enam kui kahekümnes Euroopa, Ameerika, Põhja-Aafrika ja Aasia riigis.

Fernando seob oma tiheda kontserditegevuse õpetajatööga, ta on kitarriprofessor Alicante konservatooriumis ning annab sageli meistriklasse erinevatel kitarrifestivalidel ja -kursustel. Tema esinemised on pälvinud kriitikutelt ülikõrget tunnustust.

Väljavõtteid pressist:
„Erakordne täpsus ja nüansitunnetus, Fernando Espí viis kogu auditooriumi täielikku eufooriasse” L’Orient-Le Jour

„… õhtu on täidetud fantaasialennu ja tõelise kunstiga. Kitarrist Fernando Espí demonstreeris laitmatut tehnikat ühenduses sügava tundlikkuse ning professionaalsusega. Publik tänas teda aplausiga, mis ei tahtnud lõppeda.“
Diario de Burgos

“Fernando Espí tehnika oli suurepärane…. Me olime lummatud tema kitarri kõlast.”
Payvand News