JUDICAËL PERROY

1973. aastal Pariisis sündinud Judicaël Perroy alustas kitarriõpinguid 7-aastaselt Pariisi Muusikaakadeemias. Järgnesid õpiaastad erinevate juhendajate käe all Aulnay-sous-Bois’s. Märkimisväärse tunnustuse pälvis ta juba 11-aastaselt, esitades kaks Vivaldi kontserti Le Mansi teatris tuntud dirigendi André Girardi taktikepi all. 14-aastaselt võitis Perroy II preemia Ile-de France’i rahvusvahelisel konkursil. 1988. aastal autasustati teda I preemiaga koos üksmeelse erilise tunnustusega Aulnay-sous-Bois’s Muusikaakadeemia poolt. Perroy õpingud jätkusid Roberto Ausseli ja Daniel Lavialle’i juhendamisel.

1992. aastal võitis Judicaël Perroy René Bartoli rahvusvahelisel konkursil esimese preemia ja publiku preemia.

1994. aastal lõpetas Judicaël Ecole Normale of Paris Alberto Ponce kitarriklassis ja võitis 7.. rahvusvahelise Bourg-Madame nimelise konkursi, kus preemia saaja valis publik. 1996. aastal lõpetas ta Pariisi Riikliku Konservatooriumi, olles oma klassi parim. 1997. aasta oktoobris järgnes võit Guitar Foundation of America konkursil ning sellele järgnev kontsertturnee “Winner’s Tour of the Americas”, hõlmates üle 60 kontserdi ja meistriklassi Ameerikas.

Sealt alates on Judicaël esinenud paljudes kohtades üle maailma – (Prantsusmaal kaasnesid sagedased esinemised riiklikus ringhäälingus sarjas “France-Musiques”) – Guadeloupe, Tahiti, Martinique Saksamaa, Hispaania, Portugal, Itaalia, Taani, Venemaa, Jugoslaavia, Singapur, Austraalia, USA, Mexico, Canada…

Praeguseks on Judicael Perroy salvestanud 5 CD-d: üks salvestatud prantsuse firma Quantum märgi all (see CD võitis prantsuse ajakirja Diapazon 5-tähe auhinna), teine plaat Aspen Suite on välja antud Colorados. Kolmanda CD salvestas ta koos flötist Florence Belloniga Bayard pressi kogumiku Méditation tarbeks ja neljanda samas sarjas koos harfimängija Joanna Kozielskaga. 2000. aasta veebruaris plaadistas Perroy Nikita Koškini pala trios koos helilooja enda ja Frank Koonce’ga plaadifirmale Soundset.
Mel Bay firmamärgi all on 1999. aastal salvestatud video tema esinemisest Texases.

1995. aastal omistati talle “CA”, kõrgeima klassi kutsetunnistus, omamaks õigust õpetatada Riiklikus Akadeemias. Samaaegselt pedagoogitööga Pariisi-lähedases Aulnay-sous-Bois’ Riiklikus Muusikaakadeemias asendas ta 2000. aasta esimese semestri jooksul Florida Stetsoni Ülikooli kitarriõppejõudu Stephen Robinsoni.
2004. aastast alates on Judicaël Perroy Aulnay-sous-Bois’ Riikliku Muusikaakadeemia professor.

JEREMY JOUVE

“Kahtlemata on tegemist ühe eredaima tähega klassikalise kitarri mängijate hulgas.”
(Univers guitare, 2005)

Jérémy Jouve võitis 2003. aastal I preemia Guitar Foundation of America poolt organiseeritud prestiižsel konkursil ning sellest alates on tema muusikukarjäär olnud tõusuteel, ta on esinenud maailma tähtsaimatel festivalidel ja kujunenud firma Naxos sagelisalvestavaks artistiks.

1979. aastal sündinud Jouve alustas kitarriõpinguid Chambéry’s ja võitis juba 13-aastaselt Grenoble’i konservatooriumi muusikaauhinna “Premier Prix”. See võit võimaldas tal sissepääsu Eric Franceries’ stuudiosse, mis kujunes väga tähtsaks etapiks noore muusiku edasisel arenguteel. 18-aastaselt Pariisi kolides jätkas ta õpinguid erinevates muusikakõrgkoolides, õpetajateks Alberto Ponce ja Roland Dyens.

Olles juba võitnud mitmeid auhindu rahvusvahelistel võistlustel, võitis Jouve I preemia Tychy rahvusvahelisel kitarristide konkursil Poolas, millele järgnes esikoht Guitar Foundation of America prestiižsel rahvusvahelisel konkursil. Võit mainekal konkursil andis talle 40 kontserdist koosneva turnee USAs, Kanadas ja Mehhikos hooajal 2004/2005.

Jérémy Jouve’ muusikukarjäär on viinud teda paljudele mainekatele lavadele ja nimekatele festivalidele, sealhulgas Moskva Tšaikovski-nimeline kontserdisaal, Saksamaa Iselhorni kitarrisümpoosion, Prantsuse riikliku ringhäälingu festival, Sanoki rahvusvaheline kitarrifestival Poolas, Tšehhi, Ungari, Kreeka, Itaalia, Šveits, Taani, Makedoonia jpt.

Jérémy Jouve on alati aktiivselt osalenud erinevates muusikaprojektides. Paljude tema pidevate huvide hulgas on džäss, India klassikaline muusika, nüüdismuusika, see on teda sundinud haarama ka elektrikitarri ja esinema koos mitmete ansamblitega. Kogenud kammermuusikuna astub ta lavale koos erinevate artistidega – näiteks prantsuse klassikalise muusika auhinna nominendi tenor Sébastien Droy’ga ja kitarrist Judicael Perroy’ga, kellega koos moodustatud duo on pälvinud laialdase tähelepanu kogu maailmas.

Oma esimese soolo-CD andis Jouve välja 2004. aastal Naxose firmamärgi all. 2008. aastal ilmus esimene plaat CD-albumist Joaquín Rodrigo kogutud teostega, samuti Naxosega.

PARIS GUITAR DUO

Kahel prantsuse kitarristil Judicaël Perroyl ja Jérémy Jouve’il on palju ühist: mõlemad on õppinud Ecole Normale de musique de Paris ning Pariisi Riikliku Konservatooriumis Alberto Ponce klassis, mõlemad on võitnud auhindu paljudel mainekatel rahvusvahelistel konkurssidel ning 1 preemia prestiižsel Guitar Foundation of America konkursil, millele järgnes 50 st kontserdist koosnev turnee Kanadas, Mehhikos ja USAs. Muusikud kohtusid Pariisis ja otsus luua kitarriduo sündis üsna pea. Duo repertuaar ulatub barokist nüüdismuusikani, eriline rõhk on prantsuse muusika tutvustamisel. Nii Perroy’ kui ka Jouve’i muusikuelu on jagatud solistikarjääri ning õpetajatöö vahel, pühendudes samal ajal suure kire ja entuasiasmiga ka duetiesinemistele, millega on võidetud maailmakuulsus. Viimastest plaadistustest võiks nimetada Joaquin Rodrigo “Tonadillat”, mis ilmus Naxoselt 2008. aasta märtsis.